Jdi na obsah Jdi na menu
 


O mě

Jsem Pavel Novotný,marek_snitr.jpg nar. v létě 1988. Od mládí mě rodiče, zejména pak otec, vedli ke sportu. 9 let jsem hrál házenou za Loko Česká Lípa, kterou jsem kvůli studiím přestal na 6 let hrát. Později jsem odehrál část sezony za Sokol Bělá pod Bezdězem. S běháním jsem začal v deváté třídě, kdy jsem začal běhat školní rekordy.

Při studiích v Praze (Střední policejní škola MV v Praze) jsem se běhání začal věnovat naplno a pronikal jsem tím víc a víc do běžeckých sfér. V té době jsem se zúčastnil mnoha závodů, většinou bez výraznějšího úspěchu, snad kromě MČR v přespolním běhu v Holešově 2005, kde jsem skončil na 3. místě.

Dalším úspěchem bylo 8. místo v běhu na 8 km při Prague marathon weekend, kde jsem na cílové čáře prohrál souboj o sedmé místo se závodníkem z Velké Británie.

V tu dobu jsem začal pošilhávat do mužské kategorie. Tento mezník však byl spíše nevyrovnaný. V součtu časů na 10 km jsem skončil v celoročním hodnocení v kategorii Muži 18-39 na 157. místě.

Později nastaly zdravotní potíže, které mě na delší dobu distancovaly. K běhání jsem opět (i když s nevolí) přičuchl při zahraničním misijním pobytu v Ashburnham christian place ve Velké Británii. S velkým odhodláním, které ale má reálný cíl, jsem opět začal běhat, tentokrát i v odpovídajícím vybavení (viz článek Tréninkové metody).

PN
last update 30/01/2013